قیمت بلیط هواپیما

هرآنچه در مورد قیمت بلیط پرواز باید بدانید

تقریبا هر کسی دوست دارد سفر برود، اما عده زیادی از مردم به خاطر مسائل گوناگون، قید سفر را می‌زنند. یکی از مسائلی که مانع از سفر کردن افراد می‌شود، انتخاب راه به‌صرفه برای سفر است. مثلا خیلی از افراد چند دقیقه‌ای را صرف بررسی قیمت بلیط هواپیما می‌کنند و دیگر بعد از دیدن قیمت‌ها، صرف نظر می‌کنند.
این جا می‌خواهیم کمی در مورد قیمت پرواز داخلی، قیمت نیم بها بلیط هواپیما و در کل هر چیزی که مربوط به قیمت بلیط هواپیماست صحبت کنیم تا به شما نشان بدهیم که سفر با هواپیما لزوما همیشه گران نیست.

قیمت بلیط هواپیما داخلی

معمولا تعداد افرادی که سفر داخلی می‌روند نسبت به آن‌هایی که سفر خارجی می‌روند، بیشتر است. به همین خاطر، خواهان قیمت بلیط هواپیما داخلی هم بسیار زیاد است. مثلا در فصل‌‎هایی که آب و هوا برای مسافرت خوب است، تعداد افرادی که دنبال قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد یا بلیط هواپیما تهران کیش هستند، بسیار زیاد می‌شود.
در هر بازه‌ای از سال که باشید، تمامی بلیط های پرواز داخلی را با به‌روزترین قیمت‌ها می‌توانید در وب‌سایت آوا بلیط پیدا کرده و بخرید.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان

یکی دیگر از مسائلی که در حین سفر با هواپیما برای خانواده‌ها پیش می‌آید این است که آیا باید برای کودک‌شان بلیط هواپیما تهیه کنند و این که اصلا قیمت بلیط کودک هواپیما چقدر است. طبیعی است که اگر در سفر کودک به همراه‌تان دارید، باید در مورد قیمت بلیط هواپیما برای زیر ده سال (یا کودکان) اطلاعات داشته باشید.
خیلی دقیق بخواهیم بگوییم، قیمت بلیط هواپیما برای کودکان در بسیاری از موارد به ایرلاین شما بستگی دارد. یعنی میزان کسری که ایرلاین‌ها برای بلیط هواپیما کودکان در نظر گرفته‌اند با یکدیگر تفاوت دارد و قبل از خرید نهایی بلیط هواپیما، باید بلیط‌های ارائه شده توسط بسیاری از ایرلاین‌ها را مشاهده کنید تا بتوانید انتخاب درست و به‌صرفه‌ای داشته باشید.
همچنین عوامل دیگری هم در تعیین قیمت بلیط هواپیما برای کودکان دخیل است. مثلا اگر کودک شما که بین دو تا 12 سال است، نیازی به صندلی نداشته باشد، می‌توانید با پرداخت بخش کوچکی از مبلغ اصلی (حدودا 10 درصد)، یک صندلی برای او رزرو کنید. همچنین معمولا بلیط نوزادها در پروازهای چارتری داخلی به صورت رایگان محاسبه می‌شود.
اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب و خرید نهایی بلیط هواپیما برای کودکان، شرایط و قوانین ایرلاین‌های مختلف را بررسی کنید تا با آگاهی انتخاب کنید. مثلا قوانین ایرلاین‌ها در مورد قیمت بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای سیستمی و چارتر کمی باهم فرق می‌کند و ممکن است با کمی بررسی، به گزینه‌ای برسید که از نظر مالی برای شما به‌صرفه باشد.

لیست قیمت بلیط هواپیما شهرها         

همانطور که قبلا هم گفتیم، قیمت بلیط هواپیما داخلی در طول سال همیشه یکسان نیست؛ در فصل‌هایی که آب و هوا برای مسافرت مساعدتر است و یا مناسب‌هایی وجود دارد (مثلا مناسبت‌های مذهبی)، قیمت بلیط هواپیما هم به خاطر افزایش درخواست، افزایش پیدا می‌کند.
علاوه بر آن، این تفاوت قیمت در بلیط هواپیما به مقصد شما هم بستگی دارد. یعنی تعدادی از شهرها هستند که معمولا قیمت بلیط هواپیما به آن مقصد کمی گران‌تر از بقیه است (حتی اگر طول پرواز یکسان یا نزدیک باشد). معمولا کلان‌شهرها و شهرهایی که مقاصد گردشگری هستند، در این دسته قرار می‌گیرند.
در وب‌سایت آوا بلیط شما این امکان را دارید که فقط با انتخاب شهرهای مبدا و مقصد، تمام بلیط‌های هواپیما موجود برای آن مقصد را مشاهده کنید. در مواردی که برای شما نمایش داده می‌شود، جدا از قیمت بلیط، سایر اطلاعات پرواز هم نمایش داده می‌شود.
یکی از مزایای بزرگ این نوع از فهرست کردن بلیط هواپیما این است که شما دست‌تان در انتخاب باز خواهد بود. یعنی می‌توانید تمام بلیط‌های موجود برای یک شهر را با هواپیماهای مختلف و نیز در ساعات مختلف از شبانه روز بررسی کنید. این گونه هم می‌توانید هزینه کمتری خرج کنید و هم گزینه‌ای را انتخاب کنید که با سایر شرایط شما سازگاری بیشتری دارد. به هر حال آرامشی که قرار است در سفر داشته باشید از این موارد کوچک شروع می‌شود.

 

قیمت روز بلیط هواپیما

آدم‌ها قبل از سفر دو نوع هستند. یا بلیط‌شان را با عجله و دقیقه نودی رزرو می‌کنند و معمولا هزینه زیادی هم برای این کار می‌دهند؛ دسته دوم هم افرادی هستند که از زمان سفرشان اطلاع دارند و به همین خاطر معمولا قیمت روز بلیط هواپیما را از قبل بررسی می‌کنند تا بتوانند تا جای ممکن در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند.
پیشنهاد ما این است که اگر می‌خواهید خوب سفر کنید، همیشه از قیمت روز بلیط هواپیما اطلاع داشته باشید. در وب‌سایت آوا بلیط به راحتی می‌توانید این کار را انجام بدهید چون همیشه به قیمت‌های هر روز دسترسی دارید.
در نهایت دیگر همه می‌دانند که آوا بلیط در هر مرحله‌ای از کار، همراه مشتریانش است. شما هم اگر در حین خرید بلیط هواپیما هر نوع مشکل یا سوالی داشتید اصلا نگران نباشید چرا که تیم پیشتیبانی 24 ساعته علی‌بابا همیشه آماده پاسخگویی به شماست.


 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.